052-8778609

 
 


חיפוש :

גירושין - כדאי לכם לבדוק שוב אם אתם באמת רוצים ומוכנים לכך

גירושין - כדאי לכם לבדוק שוב אם אתם באמת רוצים ומוכנים לכך .

רוב הספרים והמאמרים על גירושין מתבססים על ההנחה כיברגע שזוג אומר שהם רוצים להתגרש אז הם מוכנים לגירושין. מניסיוננו כמטפלים אנו יודעים שאין הדבר כך ושרוב הזוגות המצהירים על כך אינם מוכנים באמת לגירושין.

החלטה חשובה זאת דורשת תשומת לב רבה , הרבה יותר מאשר הזוגות מקדישים לה לא פעם.

מספר שאלות חשובות צריך לשאול כל אחד מבני הזוג בבואם לחשוב בעניין זה :

האם יש לי עדין רגש אמפטיה וחיבה כלפי בן \בת הזוג .
להרבה בני זוג שרוצים להתגרש עדין ישנם רגשות חזקים כלפי בן הזוג אך בשל מאבקי כוח יש חוסר של אינטימיות וקרבה ביניהם . בני זוג במצב זה עלולים להיות מבחינה רגשית במצב הרבה יותר גרוע מאשר הם עכשיו . עבודה טיפולית שלא מחייבת טיפול ארוך אצל יועץ נישואין – זוגי עשויה לעזור לכם מאוד לטפל במאבקי הכוח המיותרים ולפנות מקום להבעת רגשות כנים ואמיתיים יותר .

האם הייתי נשוי באמת ?
כדי להיות באמת זוג נשוי הזוג היה חייב ליצור מערכת של " אותנו " " ואנחנו". הרבה בני זוג ששקלו להתגרש היו לא יותר מאשר שני אינדיבידואלים נפרדים במערכת הזוגית שלהם וקראו לעצמם " נשואים ". הם גידלו ילדים וניהלו בית במשותף אבל שאלו את עצמם כל אחד בנפרד : " מה טוב בשבילי " מאשר " מה טוב בשבילנו " .לכן , אם אף אחד מכם לא פיתח לאורך הזמן את " אנחנו " אז זהו הזמן הנכון ביותר להתחייב ללמוד איך לעשות את זה . רצוי מאוד לעשות זאת אצל גורם מקצועי יועץ נישואין - זוגי בטיפול זוגי שלא דורש זמן רב.

האם אתם באמת מוכנים להתגרש או שאתם רק מאיימים ?
לא פעם בני זוגי מאיימים בגירושין מתוך כעס ותסכול , או כדי להשיג כוח ושליטה על אדם אחר על מנת לגרות לו לראות דברים בדרך של אחד מבני הזוג , או סוף סוף להתייחס ברצינות שאת\ה רוצים שינוי אמיתי והגיע הזמן לצלצול השכמה לנישואים המקרטעים . לצערי איומים כאלה לא פעם מתממשים לכדי גירושין עוד בטרם בני זוג החליטו לקבל החלטה אמיצה ולפנות ליועץ נישואין – זוגי ולעבור טיפול זוגי מתאים .

בני זוג שמאיימים באופן עקבי מאבדים אמינות בעיני בני זוגן ובעיני עצמם. גרוע מזה מרוב איומים זה יכול להגיע לידי החלטה : " זהו אני רוצה לסגור פרק בחיים שלי כי אני שלם עם ההחלטה שלי" כשהוא \היא לגמרי לא בחנו את מה זה להיות " שלם " עם החלטה שכזאת .

האם ההחלטה להתגרש נובעת ממודעות עצמית או מתגובתיות רגשית ?
כדי להתגרש עליך לקבל החלטה ברורה שלא טעונה ברגש ושתוכל להכיל אותה לאורך זמן . החלטות טעונות ברגש שלילי אינן פותרות את הבעיה הבסיסית והן עלולות להסלים את המאבק בגירושין .אנשים שמתגרשים מתוך כעס לא פעם נשארים בתוך הכעס עם עצמם גם לאחר הגירושין. החלטה כנה שלא טעונה ברגש יכולה להיות מעין : "אנימאשר כיאתה אדם בזכות עצמךעםהאישיות שלך,תקוות וחלומות, אני יכוללכבדאותך, אבל אניכבר לארוצה להיות נשוילך. " בטיפול זוגי לא ממושך ניתן אצל יועץ נישואין או מטפל זוגי ללמוד כיצד לשים את הרגשות בצד ולברר האם גירושין הם הפתרון הנכון או שמא עוד לא אבדה התקווה .

טואול - בניית אתרים באינטרנט