052-8778609

 
 


חיפוש :

על האינטימיות שביחסינו

שביחסינו .

אינטימיות , היא התחושה הנינוחה שאתה במקום שבו " אתה יכול להיות אתה " .כאן לא יבקרו אותך וישפטו אותך , לא יכבירו עליך ציפיות , לא ילחצו עליך . אתה יכול להיות טבעי ופתוח כי בן הזוג שלך מקבל אותך כמו שאתה . לא קשה לראות כמה חשובה האינטימיות בסקס ביחסים הזוגיים.

האינטימיות בסקס מתחילה עם עצמנו . אנו באינטימיות עם עצמנו כאשר נוח לנו עם הגוף שלנו ואנו מכירים את מראהו , את מגעו את תחושותיו. אינטימיות עם עצמנו פירושה גם שאנו יודעים מה עושה לנו טוב בכלל , ובסקס בפרט .אינטימיות עם עצמנו תורמת מאוד ואף מהווה תנאי קודם והכרחי לאינטימיות בשניים.

האינטימיות בכלל , פירושה שאנו פותחים את עצמנו בפני הזולת . אנו מאפשרים לו לראות אותנו כמו שאנחנו – ומסתכנים בכך שלא יאהב את מה שיראה.אנו מתנהגים כמו שבא לנו וגם זה עלול לא למצוא חן – ולעורר ביקורת . אם הוא מבקר או דוחה אותי – זה פוגע מאוד . ולכן אינטימיות מפחידה. מראש קיימת הדאגה שמא ניפגע . בסקס מזדמן פחות איכפת לנו . מי שיכול לפגוע בנו באמת הם דווקא בני הזוג הקרובים.

כדי שנגיע לאינטימיות יש צורך שיהיה לנו ביטחון באהבה של בן או בת הזוג שלנו . מן ההכרח שנרגיש אהובים ומקובלים , גם אם איננו מושלמים גם אם אנחנו לא הכי חתיכים ומעוצבים , גם אם אין התאמה מושלמת בין רצונותיו לאלה של בני זוגנו. רק בתנאים אלה נוכל להיות אנחנו עצמנו ונוכל להיפתח לבני הזוג שלנו ולאינטימיות.

במאמר אחר אתייחס לגורמים שמביאים אותנו לפחוד מאינטימיות .

לדבר על אינטימיות - עדיף לעשות זאת עם גורם שלישי מקצועי . יועץ זוגי או מטפל זוגי או יועץ נישואים .

טואול - בניית אתרים באינטרנט