052-8778609

 
 


חיפוש :

התנהגות פסיבית בזוגיות

במהלך התבססות הזוגיות נוצר תהליך סמוי ,  שבו שני בני הזוג מפתחים במקביל פסיביות הדדית ברמות שונות. כל אחד מהם חושף מידה מסוימת של פסיביות ביחס האישי שלו כלפי האחר , תוך המתנה וציפייה ילדותית כי בן הזוג יגלה יותר פעילות . הפסיביות התוך זוגית מעוררת את השאלה  , מדוע לעתים אנו ממתינים בחוסר מעש , חרף הסבל הנפשי הרב הכרוך בהמתנה .
התנהגות זו נעוצה כנראה בכך , שבינקותנו הפנמנו את הציפייה מההורה האוהב שידאג לנו , שינחש מה רצוננו  , שיבקש מאיתנו  ויודה כי הוא רוצה בנו. בבגרותם אנשים מתקשים לומר איזו מתנה היו מעדיפים לקבל ליום ההולדת או ליום הנישואין . יש הנמנעים מלספר מה מרגש אותם , במיוחד מבחינה מינית . אנשים לא מעטים רוצים שבני זוגם ינחשו את תחושתם או את סיפורם , שמעולם לא ביטאו אותם בגלוי.
הציפיות הללו , שלרוב אינן מתגשמות , והמשאלות הנותרות בסתר , מבוארות ומובנות ביתר קלות אם נזכור את אותו תינוק השוכב בעריסה , מיילל ומייחל לישועה בדמות אמו החולצת שד ומרווה את צימאונו ורעבונו , מחממת אותו ומשמחת אותו בחיוכיה ובקולותיה.  נראה כי ברגעים מסוימים בבגרותינו אנו חוזרים לאותו מצב נפשי : מייחלים לעזרה מצד בן זוג בפרץ של כעס ותלונה , בעוד אנו חוסכים בדברי הסבר : איננו מפרטים מהם צריכנו ומרגישים טוב כאשר בן הזוג משלים את החסר לנו מבלי לבקש הסברים.
ככל שנהיה מסוגלים לשתף את האחר באופן מדויק בצרכים שלנו , וככל שהוא יהיה מוכן לדייק בסיפוק הצרכים הללו , נחוש כי מתחולל תיקון טוב יותר ונכון יותר בתהליך הגדילה שלנו , מאז חוויית הילדות שלנו ועד היום , ובקשר הזוגי שנוצר יהיו פחות חיכוכים. צירופם של שני אנשים המוכנים ללמוד יחד את כל הדרישות האלה זה מזה הנו הזדמנות ייחודית , ומאפשרת זוגיות מסוג אחר  - זוגיות מודעת .
בטיפול זוגי נעשה ניסיון הדרגתי באמצעות גורם שלישי מקצועי ללמד כל אחד מבני הזוג להגיע ליכולת לשתף ולבטא את מה שבאמת אנו רוצים.

טואול - בניית אתרים באינטרנט