052-8778609

 
 


חיפוש :

הסיכון מול הסיכוי במערכות היחסים שלנו

לקחת את הסיכון בשביל הסיכוי במערכות היחסים שלנו.

בכל פעם בה אתם עומדים לאמץ דרכי חשיבה והתנהגות חדשים, במיוחד כאלה הכוללים פתיחות מוחלטת כלפי בן-זוג שפגע והכאיב לכם, צפו לכך שיעלו בכם חרדות וחששות מן העבר. זוהי נטייה טבעית, אך עליכם לקחת סיכון!

אני בטוח שכאשר תקראו את הדברים האלה, תתחילו להעלות שאלות בנוסח :"מה יקרה אם...", מה יקרה אם הוא שוב יבגוד בי? מה יקרה אם אפגע שוב? מה יקרה אם האופטימיות החדשה שלי תפעל לרעתי? אך אין כל רע בשאלות הללו.

ברור שכל מי שנפגע או התאכזב ממערכת יחסים, יעשה הכל כדי למנוע חזרה של הרגשות הקשים האלה. ממש כפי שאתם שומרים מרחק מתנור לוהט לאחר שנכוויתם ממנו בעבר, אתם תנסו להגן על עצמכם מן האפשרות לחוות מחדש את הכאב הרגשי שחוויתם. ממש כפי שתמשכו את ידכם מן התנור הלוהט, כך תמשכו את לבכם הרחק מן הזוגיות המכאיבה.

אך אם אתם כבר משחקים במשחק השאלות, בנוסח :"מה יקרה אם...", עליכם לשחק אותו עד הסוף-וגם לענות על השאלות האלו.

מה יקרה אם בן הזוג באמת ישוב להתנהג רע ויפגע ברגשותיכם? קרוב לוודאי שבדמיונכם המדוכדך והפסימי התשובה לשאלה זו תהיה נוראית. אך לא כך הדבר. אם תתעמתו עם הפחדים שלכם תגלו שאתם הרבה יותר קשוחים ממה שחשבתם. תגלו שאם הדברים לא יתנהלו כהלכה- אתם עדיין תשרדו.

תגלו גם שהכאב הנגרם מן הציפייה לדבר איום ונורא הוא כמעט תמיד גרוע בהרבה יותר מן הכאב המקושר לאירוע האיום עצמו- אם האירוע בכלל יקרה אי פעם...

התחילו להתמודד עם התשובה האמיתית, והיא: "אם בן זוגי יפגע בי כשאפתח את עצמי אליו ואתן לעצמי לאהוב שוב, אני לא אוהב את זה, אבל אני אשרוד."

אינני דוגל בכך ש"תלכו עם הראש בקיר". אינני דוגל בכך שתחשפו את עצמכם בפזיזות בפני בן זוג פוגעני, שלא זכה לאמונכם. אני יודע שזה עלול להיות קשה מאוד. אני יודע שייתכן שנפגעתם והתאכזבתם. אני יודע שייתכן שלבכם נשבר שוב ושוב. אך אני מבקש מכם להאמין בעצמכם, כדי שתוכלו להתמודד עם מעשיו של בן זוג הנוגעים לזוגיות, יהיו אשר יהיו. עליכם להרשות לעצמכם להרגיש מחדש, ולהאמין שהזוגיות עשויה להשתפר.

ייתכן שתיפגעו, אך לפחות תהיה לכם הזדמנות ליצור את הדברים שאתם רוצים בהם בזוגיות. אל תניחו לפחד לשתק את חייכם ברגע זה. אם אתם מרגישים פגיעים מידיי, אמור לעצמכם שמדובר בערכים חדשים, ושתוכנית ההתחברות-מחדש היא רק ניסוי שתערכו בשבועות הקרובים.

הפחד מנע ומונע מכם לעשות דברים רבים. תארו לעצמכם עד כמה רחוק תוכלו להגיע, אם רק תהיו חופשיים מפחדים.

טואול - בניית אתרים באינטרנט